Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Havlovu v Brně nechceme

11. srpna 2013 Tragikomedii připomíná dění okolo výběru názvu pro jednu dosud bezejmennou a zapadlou uličku v centru Brna. Určitá skupina fanatických brněnských „pravdoláskařů“, těch stejných, kteří vždy šílí, pokud se v Brně koná třeba shromáždění dělnické strany, se usmyslela, že Havel v Brně ulici mít musí. A když musí, tak prostě musí. Když to nepůjde po demokraticku, půjde to jinak.

Přesně v tomto duchu postupuje radnice městské části Brno-Střed, notně popoháněná zfanatizovanými aktivisty, když se snaží obhájit prosazení Havlovy uličky v Brně. Nejprve radnice uspořádala anketu, v té ovšem lidé pojmenování ulice po bývalém prezidentu Havlovi odmítli. Hlas lidu, hlas boží – tímto úslovím se ovšem v Brně evidentně nijak pevně neřídí.

Přišla tedy anketa druhá s ospravedlněním, že původní snad byla zmanipulovaná a kdesi cosi. Jakoby toto čekání na „ano“ pro Havlovu ulici nebyla sama o sobě manipulace. Situace groteskně připomíná známější případ praktik těchto takydemokratů, kdy se v Irsku opakovalo refendum o přijetí Lisabonské smlouvy – důvod byl ten, že výsledek prvního nebyl takový, jaký vládní byrokraté očekávali.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) důrazně odmítá praktiky odporující demokratickým principům. Stejně tak DSSS nepodporuje myšlenku, aby válečný zločinec Havel měl svoji ulici v Brně či kdekoli jinde. Vyzýváme proto naše členy i sympatizanty, aby se rovněž zapojili do probíhající ankety a dali najevo svoji vůli. Anketa trvá ještě do konce srpna. Anketní lístky lze odevzdat v Urban centru v Mečové ulici, nebo na radnici v Dominikánské ulici.

-red-