Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Nejslavnější fanoušek brněnské Komety míří do parlamentu. Za DSSS

Knor 6. října 2013 Čtyřiadvacáté jméno jihomoravské kandidátní listiny Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) nebudí na první pohled zvláštní pozornost. Ovšem technického pracovníka a člena DSSS Miloslava Knora zná pod přezdívkou "Lachtan" takřka každý, kdo se blíže zajímá o brněnský sport. Lachtan má jako zasloužilý fanoušek Komety Brno doživotní permanentku, svoji sedačku, pokřik i vlastní fanouškovskou stránku na Facebooku. I proto jsme se rozhodli, že tohoto jinak skromného a srdečného člověka představíme blíže v našem rozhovoru.

Jste bezesporu nejslavnější fanoušek brněnské Komety, jak jste přišel k přezdívce Lachtan?

Tak se mi říká už dlouho. Permanentku na Kometu jsem míval ještě v dobách, kdy hrála na starém stadionu Za Lužánkami. To byl výborný stadion se skvělou akustikou. No a tam mi tehdy začal také takto přezdívat kotel. Na Kometu jsem pravidělně chodíval i v dobách, kdy se jí nedařilo a potulovala se v první lize, tak jsem si asi vysloužil pozornost a dostal jsem darem doživotní permanentku. Za to jsem nyní rád, protože při dnešních cenách bych si ji jen stěží mohl dovolit koupit. Nabízeli mi i lepší sedadlo, ale někde pod střechou to není ono, jsem zvyklý na svoje osmé sedadlo v páté řadě, pěkně blízko ledu.

Co Vás vlastně přivedlo do řad Dělnické strany sociální spravedlnosti?

Jednoznačně politická situace v zemi. Moje dlouhodobá občanská nespokojenost vyvrcholila po prvomájovém mítinku Dělnické strany v Brně v roce 2009, kdy jsem se odhodlal vstoupit do jejích řad. Na naší straně ale také oceňuji, že neignoruje historické postavení Moravy.

Co považujete jako kandidát v předčasných parlamentních volbách za největší problém v naší zemi?

Za největší problém v zemi považuji celorepublikově kriminalitu a problematiku nepřizpůsobivých občanů. Problém každého regionu se ale liší, na jižní Moravě až takový problém s nepřizpůsobivými není, i když třeba v Brně také existují části, kam se slušný člověk bojí vkročit. Ale v našem kraji je třeba řešit v prvé řadě problém nezaměstnanosti.

Na závěr Váš tip, jak se letos umístí Kometa?

Extraliga je letos vyrovnaná a rozhodovat se bude po Vánocích. Kolem Vánoc se má projevit letní příprava a forma by měla vrcholit. Kometě ale v minulých sezónách docházely síly a druhou polovinu sezóny nezvládala. Věřím ale, že minimálně postoupíme do play off.

-red-

K tématu:

HC Kometa: Fanoušek Lachtan dostal od klubu doživotní permanentku

Brněnský Deník: Lachtan fandí Kometě už 36 let. Za věrnost dostal doživotní permanentku

Lachtan fandí Kometě už 36 let. Za věrnost dostal doživotní permanentku

Čtěte více na: http://brnensky.denik.cz/hokej_region/lachtan-fandi-komete-uz-36-let-za-vernost-dostal-dozivotni-permanentku-20120331.html
Lachtan fandí Kometě už 36 let. Za věrnost dostal doživotní permanentku

Čtěte více na: http://brnensky.denik.cz/hokej_region/lachtan-fandi-komete-uz-36-let-za-vernost-dostal-dozivotni-permanentku-201203