Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Proběhly mítinky ve Znojmě, Moravském Krumlově a Pohořelicích

Mt2 20. října 2013 Parlamentní volby se kvapem blíží a ani členové jihomoravské DSSS nezaháleli. V sobotu 19.10.2013 proběhly hned tři mítinky jihomoravské DSSS, a to ve Znojmě, Moravském Krumlově a Pohořelicích. Hlavním cílem bylo představit program a jihomoravské kandidáty DSSS široké veřejnosti. Mítinky moderoval Rudolf Pikola, se svými projevy vystoupili i ostatní kandidáti DSSS za jižní Moravu: Erik Lamprecht, Jaroslav Augusta, Jindřich Kurdiovský a Martin Pikola.

Zarážející však byla masivní účast policie, která neváhala vyčlenit obropsvké síly na běžný mítink politické strany. Kéž by takové nasazení policie bylo, i když zrovna není mítink DSSS. Nechyběli ani tzv. tajní, tedy policisté v civilu, kterých naše mítinky sledovalo a natáčelo snad 20. Opravdu komické situace nastala, když jsme se mezi mítinky zastavili v jinak poloprázdné restauraci na oběd a čtyři okolní stoly obsadili tito "tajní" policisté. Takové scénky by člověk dnes hledal spíš v historických filmech, ovšem je to bohužel stále aktuální skutečnost.

Během mítinků se občané se zastavovali a poslouchali projevy kandidátů. V Moravském Krumlově se nám o vítanou reklamu navíc postarali naši ideoví odpůrci, kteří svými hesly o rasismu krásně nastavili argumentační zrcadlo, když se lidé mohli tváří v tvář prázdným heslům o rasismu a našim projevům mohli přesvědčit, jaká je skutečnost. Nenabízíme okoralé koblihy, balónky, sojové párky a bůhví co ještě. Jediné, co nabízíme, jsou naše ideje, myšlenky a víra, že pracujeme pro dobrou věc. Za svobodnou, národní a sociální Českou republiku.

-red-

FOTO: J. Kurdiovský