Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

DSSS pomáhala lidem bez domova

Sbirka 8. ledna 2014 Když pomáháme lidem, neočekáváme poté slova díků a chvály. Neděláme to z vypočítavosti či pro politické body. Naším přáním je pomoci těm, kteří si už sami pomoci nemohou a ostatním ukázat, že solidarita a zájem o vlastní lidi jsou důležité faktory, které poslouží i ku prospěchu jich samotných. I oni mohou také jednou potřebovat pomocnou ruku. V dnešní době, v kapitalistické společnosti, totiž zdaleka nekončí na ulici pouze vyvrhelové nechtějící pracovat, ale i slušní lidé, kteří ze dne na den přijdou o práci či vinou recese skončí jejich drobné podnikání a nejsou schopni se sami postavit na nohy či vyhrabat z dluhů.

Letošní sbírka zimní pomoci brněnské místní organizace DSSS je aktem solidarity se všemi bezdomovci, kteří potřebují pomoct. Víme, že nejlepší pomocí by bylo jejich zařazení zpět do společnosti, navrácení domova, práce, sociální jistoty a spravedlnosti. Takových kroků však bez politického zastoupení nejsme schopni. To vše přijde později. Naši národní identitu a pospolitost totiž nerozmělní vidina bohatství. Tyto prvky jsou hlavními pilíři naší ideje a budeme je zastávat jak nyní, tak na půdě parlamentu. Dnes však musíme naši solidaritu uskutečňovat pouze vlastními prostředky.

Sbirka-2 Do kanceláře DSSS se na účel sbírky pro lidi beze střechy nad hlavou nashromáždilo za listopad a prosinec minulého roku téměř 20 kilogramů oblečení. Zimní bundy i větrovky, několikero kalhot, bezpočet trik a košil, pár mikin a svetrů a nechyběly samozřejmě ani rukavice či čepice. Zkrátka všechno, co člověk toužící po troše tepla potřebuje na zahřátí svého těla. Každý, kdo do sbírky přispěl, si zaslouží náš respekt, protože tak činil bez nároků na odměnu a bez vidiny slávy. Jednoduše pomohl lidem v situaci, ve které by i on sám uvítal pomoc. Uvědomuje si totiž, že národ může přežít pouze tehdy, pokud se nebude rozdělovat na slabé a silné, chytré a hloupé, ale bude držet pospolu jako jeden celek. Pak bude silný a nezlomný jako pověstné Svatoplukovy pruty.

Jakub Svoboda, předseda MO DSSS Brno

K tématu: DSSS vyhlašuje na jižní Moravě sbírku zimní pomoci pro potřebné